Nasıl Engellerim ?

Güvenli Arama

Arama motorlarındaki “Güvenli Arama (Safe Search)” özelliği , “Güvenli İnternet Hizmeti’ kapsamında İnternet Servis Sağlayıcılar tarafından network seviyesinde sunulmaya başlanmıştır.


Güvenli İnternet Hizmeti kapsamında yapılan bu çalışma ile Güvenli İnternet Hizmeti kullanan aboneler, arama motorlarını kullandıklarında sadece Safe Search (Güvenli Arama) aktif olmaktadır. Bu bir arıza olarak algılanmamalıdır.


Yapılan bu çalışma ile Güvenli İnternet Hizmeti alan abonelere arama motorlarında filtreli arama imkânı sunulmuştur. Abone Güvenli İnternet Hizmetini almaya devam ettiği sürece bu devam edecektir.Güvenli İnternet Hizmeti

Güvenli İnternet hizmeti tüm İnternet servis sağlayıcıların’da mevcuttur. Görüşmeniz durumunda, Aile Profilini, ve Benzer profil seçeneklerini aktif hale getirerek, Bu gibi benzeri sitelere erişimi engelleyebilirsiniz.


Cep telefonu operatörleriyle Bir sms ile yada Online işlemlere girerek Güvenli Profilleri seçerek erişimi engellemiş olursunuz. Yada internet hizmeti aldığınız Operatörlerin Müşteri hizmetlerini alarak hizmeti aktif edebilirsiniz.


Güvenli İnternet Hizmetleri Ücretsizdir. Kolaydır, abonelik bir kısa mesaj(SMS) ile mümkündür ve program kurmaya gerek yoktur.


Daha Fazla Bilgi Almak için – guvenlinet.org Sitesini Ziyaret Edebilirsiniz.


Web Filtre Programları

İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda bir çok Web Filtre programları mevcuttur. Bunları bilgisayarınıza ve Cep telefonlarınıza kurarak siteye erişimi engelleyebilirsiniz.


Unutmayın ki Her ebeveyn kendi hanesinden sorumludur, Tüm kontrol ebeveyn’lerdedir. +18 Bireyler için, Porno film izlemek normal olurken, +18 yaş altı bireyleri ebeveyn’leri kontrol etmeli ve önlemlerini almalıdır.